Tennis statistics

Current tennis stats 22.04.2019 - 28.04.2019

<<15.04.2019 - 21.04.2019

ATP

Budapest   (Hungary) clay
Barcelona   (Spain) clay

Challenger

Nanchang   (China) clay
Francavilla   (Italy) clay
Leon   (Mexico) hard
Tallahassee   (usa) clay

Futures

Angers   (France) clay
Santa Margherita Di Pula   (Italy) clay
Abuja   (NGR) hard
Andijan   (Uzbekistan) hard
Bucaramanga   (Colombia) clay
Cairo   (Egypt) clay
Cancun   (Mexico) hard
Tabarka   (Tunisia) clay
Antalya   (Turkey) clay

WTA

Istanbul   (Turkey) clay
Stuttgart   (Germany) clay

Challenger

Charlottesville, VA   (usa) clay
Santa Margherita Di Pula   (Italy) clay
Chiasso   (SUI) clay
Osprey, FL   (usa) clay
Andijan   (Uzbekistan) hard
Bucaramanga   (Colombia) clay
Cairo   (Egypt) clay
Cancun   (Mexico) hard
Tabarka   (Tunisia) clay
Antalya   (Turkey) clay


Сегодняшние матчи

22.04.2019 - 28.04.2019
Barcelona (ESP) clay
second Malek Jaziri (Tunisia)  -  Philipp Kohlschreiber (Germany) 23.04.2019 12:00 12:00
third Fabio Fognini (Italy)  -  Nicola Kuhn (Germany) 24.04.2019 13:15 13:15
fourth Dominic Thiem (Austria)  -  Jaume Antoni Munar Clar
fourth Jan-Lennard Struff (Germany)  -  Stefanos Tsitsipas (Greece) 16:30 16:30
fourth Felix Auger Aliassime (Canada)  -  Kei Nishikori (Japan) 12:00 12:00
fourth Daniil Medvedev (Russia)  -  Mackenzie Mcdonald (usa) 12:00 12:00
fourth Rafael Nadal (Spain)  -  David Ferrer (Spain) 15:15 15:15
fourth Benoit Paire (France)  -  Guido Pella (Argentina) 17:30 17:30
fourth Grigor Dimitrov (Bulgaria)  -  Nicolas Jarry (Chile) 15:05 15:05
fourth Roberto Carballes Baena (Spain)  -  Christian Garin (Chile) 16:15 16:15
22.04.2019 - 28.04.2019
Budapest (HUN) clay
fourth Aljaz Bedene (Great Britain)  -  Matteo Berrettini (Italy) 13:45 13:45
third Dusan Lajovic (Serbia)  -  Mate Valkusz (Hungary) 23.04.2019 17:30 17:30
third Pierre-Hugues Herbert (France)  -  Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) 23.04.2019 12:00 12:00
fourth Radu Albot (Moldova)  -  Filip Krajinovic (Serbia) 12:00 12:00
fourth Nikoloz Basilashvili (Georgia)  -  Peter Gojowczyk (Germany) 15:30 15:30
fourth Robin Haase (NED)  -  Borna Coric (Croatia) 13:45 13:45
fourth Marin Cilic (Croatia)  -  Pablo Cuevas (Uruguay) 15:15 15:15
fourth Jannik Sinner (Italy)  -  Laslo Djere (Serbia) 17:30 17:30
1/4 Attila Balazs (Hungary)  -  Pierre-Hugues Herbert (France) 12:00 12:00
22.04.2019 - 28.04.2019
Istanbul (TUR) clay
third Viktoria Kuzmova (Slovakia)  -  Katerina Siniakova (Czech Republic) 23.04.2019 11:00 11:00
fourth Veronika Kudermetova (Russia)  -  Timea Babos (Hungary) 18:00 18:00
fourth Svetlana Kuznetsova (Russia)  -  Marketa Vondrousova (Czech Republic) 12:40 12:40
fourth Petra Martic (Croatia)  -  Ana Bogdan (Romania) 14:00 14:00
fourth Kateryna Kozlova (Ukraine)  -  Kristina Mladenovic (France) 17:00 17:00
1/4 Barbora Strycova (Czech Republic)  -  Elena Rybakina (Russia) 12:30 12:30
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
third Donna Vekic (Croatia)  -  Angelique Kerber (Germany) 24.04.2019 12:30 12:30
third Garbine Muguruza (Spain)  -  Victoria Azarenka (Belarus) 24.04.2019 12:30 12:30
fourth Anastasija Sevastova (Latvia)  -  Laura Siegemund (Germany) 12:40 12:40
fourth Andrea Petkovic (Germany)  -  Angelique Kerber (Germany) 19:30 19:30
fourth Darya Kasatkina (Russia)  -  Donna Vekic (Croatia) 14:35 14:35
fourth Kiki Bertens (NED)  -  Belinda Bencic (Switzerland) 16:00 16:00
fourth Naomi Osaka (Japan)  -  Su-Wei Hsieh (TPE) 14:55 14:55
fourth Karolina Pliskova (Czech Republic)  -  Victoria Azarenka (Belarus) 20:30 20:30
fourth Anastasia Pavlyuchenkova (Russia)  -  Anett Kontaveit (Estonia) 16:15 16:15
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
third Arthur De Greef (Belgium)  -  Gian Marco Moroni (Italy) 23.04.2019 11:00 11:00
fourth Pavel Kotov (Russia)  -  Mikael Ymer (Sweden) 11:00 11:00
fourth Lorenzo MUSETTI (Italy)  -  Tomislav Brkic (Bosnia and Herzegovina)
fourth Norbert Gombos (Slovakia)  -  Kimmer Coppejans (Belgium) 13:05 13:05
fourth Maximilian Marterer (Germany)  -  Alexey Vatutin (Russia) 11:00 11:00
fourth Oscar Otte (Germany)  -  Thomaz Bellucci (Brazil) 15:30 15:30
fourth Stefano Travaglia (Italy)  -  Giulio Zeppieri (Italy) 17:00 17:00
fourth Jose Hernandez-Fernandez (Dominican Republic)  -  Federico Gaio (Italy)
fourth Gian Marco Moroni (Italy)  -  Rudolf Molleker (Germany) 13:45 13:45
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
second Danilo Petrovic (Serbia)  -  Janko Tipsarevic (Serbia) 24.04.2019 02:00 02:00
fourth Liam Broady (Great Britain)  -  Lucas Miedler (Austria) 20:00 20:00
fourth Pedja Krstin (Serbia)  -  Sebastian Ofner (Austria) 20:00 20:00
fourth James Ward (Great Britain)  -  Darian King (Barbados) 20:00 20:00
fourth Marcelo Arevalo (El Salvador)  -  Adrian Menendez-Maceiras (Spain) 21:00 21:00
fourth Roberto Quiroz (Ecuador)  -  Mirza Basic (Bosnia and Herzegovina) 22:00 22:00
fourth Mohamed Safwat (Egypt)  -  Gonzalo Escobar (Ecuador) 21:00 21:00
fourth Alexander Bublik (Russia)  -  Danilo Petrovic (Serbia) 26.04.2019 03:00 03:00
fourth Blaz Rola (Slovenia)  -  Manuel Guinard (France) 22:00 22:00
22.04.2019 - 28.04.2019
Nanchang (CHN) clay challenger
second Youssef Hossam (Egypt)  -  Xin Gao (China)
q-second Vishnu Vardhan (India)  -  Ivan Kosec (Slovakia) 22.04.2019 06:00 06:00
fourth Go Soeda (Japan)  -  James Duckworth (Australia) 10:05 10:05
fourth Ben Patael (Israel)  -  Jay Clarke (Great Britain) 07:45 07:45
1/4 Ramkumar Ramanathan (India)  -  Zhizhen Zhang (China) 26.04.2019 06:00 06:00
1/4 Nikola Milojevic (Serbia)  -  Andrew Harris (Australia) 26.04.2019 06:00 06:00
22.04.2019 - 28.04.2019
Tallahassee (USA) clay challenger
fourth Emilio Gomez (Ecuador)  -  Marc Polmans (Australia) 18:00 18:00
fourth Corentin Moutet (France)  -  Alejandro Tabilo (Canada) 17:00 17:00
fourth Sumit Nagal (India)  -  Jordi Arconada (Argentina) 17:00 17:00
fourth Mikael Torpegaard (DEN)  -  Federico Coria (Argentina) 24.04.2019 17:00 17:00
fourth Mitchell Krueger (usa)  -  Tommy Paul (usa) 26.04.2019 02:00 02:00
fourth Noah Rubin (usa)  -  Evgeny Karlovskiy (Russia) 19:00 19:00
fourth Andrea Collarini (Argentina)  -  Nino Serdarusic (Croatia) 19:00 19:00
fourth Sandro Ehrat (Switzerland)  -  Tennys Sandgren (usa) 20:00 20:00