Tennis statistics

Today's matches

20.05.2019 - 26.05.2019
Geneva (CHE) clay
fourth Alexander Zverev (Germany)  -  Ernests Gulbis (Latvia) 12:00 12:00
third Peter Gojowczyk (Germany)  -  Janko Tipsarevic (Serbia) 15:40 15:40
third Hugo Dellien (Bolivia)  -  Andreas Seppi (Italy) 13:00 13:00
third Grigor Dimitrov (Bulgaria)  -  Federico Delbonis (Argentina) 19:00 19:00
third Joao Sousa (Portugal)  -  Leonardo Mayer (Argentina) 12:00 12:00
third Albert Ramos-Vinolas (Spain)  -  Adrian Mannarino (France) 12:00 12:00
third Matthew Ebden (Australia)  -  Nicolas Jarry (Chile) 14:20 14:20
third Denis Kudla (usa)  -  Jordan Thompson (Australia) 13:00 13:00
third Bernabe Zapata Miralles (Spain)  -  Taro Daniel (Japan) 13:00 13:00
third Radu Albot (Moldova)  -  Lorenzo Sonego (Italy) 14:20 14:20
third Feliciano Lopez (Spain)  -  Damir Dzumhur (Bosnia and Herzegovina) 12:00 12:00
20.05.2019 - 26.05.2019
Lyon (FRA) clay
third Steve Johnson (usa)  -  Martin Klizan (Slovakia) 12:00 12:00
third Jeremy Chardy (France)  -  Pierre-Hugues Herbert (France) 13:00 13:00
third Hubert Hurkacz (Poland)  -  Pablo Cuevas (Uruguay) 11:30 11:30
third Benoit Paire (France)  -  Mackenzie Mcdonald (usa) 11:30 11:30
third Ugo Humbert (France)  -  Cameron Norrie (New Zealand) 12:00 12:00
third Corentin Moutet (France)  -  Reilly Opelka (usa) 11:30 11:30
fourth Felix Auger Aliassime (Canada)  -  John Millman (Australia) 11:30 11:30
third Mikhail Kukushkin (Kazakhstan)  -  Jannik Sinner (Italy) 13:00 13:00
third Steven Diez (Canada)  -  Bernard Tomic (Australia) 13:00 13:00
third Richard Gasquet (France)  -  Maxime Janvier (France) 18:45 18:45
third Taylor Harry Fritz  -  Jiri Vesely (Czech Republic) 14:00 14:00
20.05.2019 - 26.05.2019
Nuremberg (DEU) clay
q-robin Quirine Lemoine (Netherlands)  -  Jana Fett (Croatia) 18.05.2019 16:40 16:40
third Mona Barthel (Germany)  -  Paula Ormaechea (Argentina) 12:00 12:00
third Anna-Lena Friedsam (Germany)  -  Irina-Camelia Begu (Romania) 14:00 14:00
third Cagla Buyukakcay (Turkey)  -  Andrea Petkovic (Germany) 12:00 12:00
third Alison Riske (usa)  -  Nina Stojanovic (Serbia) 12:00 12:00
third Quirine Lemoine (Netherlands)  -  Laura-Ioana Andrei (Romania)
third Sorana Cirstea (Romania)  -  Kirsten Flipkens (Belgium) 12:00 12:00
third Ekaterina Alexandrova (Russia)  -  Jana Cepelova (Slovakia) 13:15 13:15
third Vitalia Diatchenko (Russia)  -  Veronika Kudermetova (Russia) 12:00 12:00
third Tamara Zidansek (Slovenia)  -  Misaki Doi (Japan) 13:15 13:15
third Sabine Lisicki (Germany)  -  Ajla Tomljanovic (Croatia) 18:30 18:30
third Kristyna Pliskova (Czech Republic)  -  Jule Niemeier (Germany) 14:30 14:30
third Svetlana Kuznetsova (Russia)  -  Johanna Larsson (Sweden) 16:00 16:00
third Mandy Minella (Luxembourg)  -  Katerina Siniakova (Czech Republic) 12:00 12:00
20.05.2019 - 26.05.2019
Strasbourg (FRA) clay
third Ashleigh Barty (Australia)  -  Daria Gavrilova (Australia)
third Amandine Hesse (France)  -  Yafan Wang (China) 15:00 15:00
third Chloe Paquet (France)  -  Sofia Kenin (usa) 12:00 12:00
third Caroline Garcia (France)  -  Shelby Rogers (usa) 18:30 18:30
third Dayana Yastremska (Ukraine)  -  Pauline Parmentier (France) 13:00 13:00
third Jessica Pegula (usa)  -  Samantha Stosur (Australia) 11:00 11:00
third Monica Puig (Puerto Rico)  -  Tatjana Maria (Germany) 11:00 11:00
q-robin Jessika Ponchet (France)  -  Emeline Dartron (France)
fourth Fiona Ferro (France)  -  Qiang Wang (China)
third Xinyun Han (China)  -  Anna Schmiedlova (Slovakia)
third Marie Benoit (Belgium)  -  Marta Kostyuk (Ukraine) 14:00 14:00
third Shuai Zhang (China)  -  Astra Sharma (Australia) 12:00 12:00
third Laura Siegemund (Germany)  -  Renata Zarazua (Mexico) 12:00 12:00
20.05.2019 - 26.05.2019
Jerusalem (ISR) hard challenger
q-second Julian Ocleppo (Italy)  -  Yair Sarouk (Israel) 10:00 10:00
q-second Enrico Dalla Valle (Italy)  -  Sem Verbeek (Netherlands) 10:00 10:00
second Maximilian Neuchrist (Austria)  -  Carlos Boluda-Purkiss (Spain) 11:00 11:00
second Alexander Zhurbin (Russia)  -  Baptiste Crepatte (France)
second Alessandro Bega (Italy)  -  Shahar Elbaz (Israel) 16:00 16:00
second Or Ram-Harel (Israel)  -  Arthur Rinderknech (France) 15:00 15:00
second Ben Patael (Israel)  -  Danilo Petrovic (Serbia) 11:00 11:00
second Sanjar Fayziev (Uzbekistan)  -  Emil Ruusuvuori (Finland) 15:00 15:00
second Viktor Durasovic (Norway)  -  Benjamin Hassan (Germany) 15:00 15:00
second Joao Menezes (Brazil)  -  Teimuraz Gabashvili (Russia) 10:00 10:00
second Frederico Ferreira Silva (Portugal)  -  Dimitar Kuzmanov (Bulgaria)
second Tom Jomby (France)  -  Edan Leshem (Israel)
second Renzo Olivo (Argentina)  -  Andrea Vavassori (Italy) 12:00 12:00
second Makoto Ochi (Japan)  -  Evan King (usa) 11:00 11:00
second Sergey Fomin (Uzbekistan)  -  Brydan Klein (Great Britain) 12:00 12:00
second Johannes Haerteis (Germany)  -  Gonzalo Escobar (Ecuador) 10:00 10:00