Tennis statistics

Tennis predictions



Results

13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
1/4 Kiki Bertens (NED)  -  Naomi Osaka (Japan)
Win 1 (1.90) w/o +++
3   4
20.05.2019 - 26.05.2019
Lyon (FRA) clay
third John Millman (Australia)  -  Pablo Andujar (Spain)
Win 2 (1.73) 6‑1 6‑3 ---
3   4
20.05.2019 - 26.05.2019
Strasbourg (FRA) clay
q-robin Astra Sharma (Australia)  -  Reka-Luca Jani (Hungary)
Win 2 (2.77) 6‑2 6‑1 ---
3   4
20.05.2019 - 26.05.2019
Nuremberg (DEU) clay
q-robin Katharina Gerlach (Germany)  -  Pemra Ozgen (Turkey)
Win 1 (2.14) 6‑3 6‑0 +++
2   4
20.05.2019 - 26.05.2019
Strasbourg (FRA) clay
q-robin Marie Benoit (Belgium)  -  Ellen Perez (Australia)
Win 1 (1.88) 6‑4 6‑4 +++
3   2
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
1/4 Maria Sakkari (Greece)  -  Kristina Mladenovic (France)
Win 1 (1.92) 5‑7 6‑3 6‑0 +++
5   3
fourth Johanna Konta (Great Britain)  -  Venus Williams (usa)
Win 2 (2.21) 6‑2 6‑4 ---
4   4
third Juan Martin Del Potro (Argentina)  -  David Goffin (Belgium)
Win 1 (2.34) 6‑4 6‑2 +++
5   4
third Darya Kasatkina (Russia)  -  Katerina Siniakova (Czech Republic)
Win 2 (2.17) 2‑6 6‑4 6‑1 ---
5   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Heilbronn (DEU) clay challenger
fourth Viktor Troicki (Serbia)  -  Guillermo Garcia-Lopez (Spain)
Win 1 (2.18) 6‑4 6‑4 +++
5   3
fourth Hugo Dellien (Bolivia)  -  Elias Ymer (Sweden)
Win 1 (2.00) 6‑2 6‑2 +++
7   3
third Viktor Troicki (Serbia)  -  Alexey Vatutin (Russia)
Win 1 (2.00) 2‑6 6‑1 7‑6(6) +++
3   3
13.05.2019 - 19.05.2019
Lisbon (PRT) clay challenger
third Steve Darcis (Belgium)  -  Adrian Mannarino (France)
Win 1 (1.86) 5‑7 6‑0 6‑1 +++
6   3
13.05.2019 - 19.05.2019
Heilbronn (DEU) clay challenger
third Dennis Novak (Austria)  -  Marco Trungelliti (Argentina)
Win 2 (2.10) 7‑6(3) 6‑2 ---
7   3
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Belinda Bencic (Switzerland)  -  Anastasija Sevastova (Latvia)
Win 2 (2.60) 2‑6 6‑3 6‑2 ---
4   5
second Julia Goerges (Germany)  -  Su-Wei Hsieh (TPE)
Win 1 (1.92) 6‑3 6‑4 +++
3   4
second Jeremy Chardy (France)  -  Richard Gasquet (France)
Win 2 (0.00) 6‑1 4‑6 6‑3 ---
7   5
13.05.2019 - 19.05.2019
Heilbronn (DEU) clay challenger
second Alexey Vatutin (Russia)  -  Carlos Berlocq (Argentina)
Win 2 (2.32) 6‑3 6‑1 ---
6   5
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Darya Kasatkina (Russia)  -  Irina-Camelia Begu (Romania)
Win 2 (2.35) 6‑2 7‑6(5) ---
4   4
second Carla Suarez Navarro (Spain)  -  Dayana Yastremska (Ukraine)
Win 1 (2.10) 6‑4 1‑6 6‑3 +++
3   4
second Alize Cornet (France)  -  Aryna Sabalenka (Belarus)
Win 1 (2.08) 6‑1 6‑4 +++
4   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Lisbon (PRT) clay challenger
second Steve Darcis (Belgium)  -  Nicola Kuhn (Germany)
Win 1 (2.32) 6‑1 7‑5 +++
4   4
second Maxime Janvier (France)  -  Tommy Robredo (Spain)
Win 2 (2.03) 5‑1 ret. ---
5   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Fabio Fognini (Italy)  -  Jo-Wilfried Tsonga (France)
Win 2 (3.10) 6‑3 6‑4 ---
7   5
second Madison Keys (usa)  -  Polona Hercog (Slovenia)
Win 2 (2.50) 6‑4 7‑6(3) ---
5   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Lisbon (PRT) clay challenger
second Andrea Arnaboldi (Italy)  -  Raul Brancaccio (Italy)
Win 2 (1.82) 6‑3 1‑6 6‑3 ---
3   5
second Elliot Benchetrit (France)  -  Daniel Gimeno-Traver (Spain)
Win 2 (2.47) 4‑6 6‑4 6‑4 ---
3   5
second Mohamed Safwat (Egypt)  -  Gregoire Jacq (France)
Win 2 (2.36) 7‑5 6‑3 ---
3   6
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Denis Shapovalov (Canada)  -  Pablo Carreno Busta (Spain)
Win 2 (2.21) 6‑3 7‑6(5) ---
6   5
13.05.2019 - 19.05.2019
Heilbronn (DEU) clay challenger
second Marco Trungelliti (Argentina)  -  Stefano Napolitano (Italy)
Win 1 (2.21) 7‑6(5) 6‑4 +++
4   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Karen Khachanov (Russia)  -  Lorenzo Sonego (Italy)
Win 2 (2.02) 6‑3 6‑7(1) 6‑3 ---
7   6
13.05.2019 - 19.05.2019
Heilbronn (DEU) clay challenger
q-second Attila Balazs (Hungary)  -  Viktor Troicki (Serbia)
Win 2 (1.85) 1‑6 7‑6(4) 6‑3 ---
4   4
13.05.2019 - 19.05.2019
Rome Masters (ITA) clay
second Dominika Cibulkova (Slovakia)  -  Aliaksandra Sasnovich (Belarus)
Win 1 (1.90) 6‑2 6‑3 +++
3   4
second Fernando Verdasco (Spain)  -  Kyle Edmund (Great Britain)
Win 1 (2.24) 4‑6 6‑4 6‑2 +++
8   4
q-robin Dusan Lajovic (Serbia)  -  Aljaz Bedene (Great Britain)
Win 2 (2.32) 7‑6(5) 6‑7(3) 6‑1 ---
4   4
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
fourth Federico Gaio (Italy)  -  Jose Hernandez-Fernandez (Dominican Republic)
Win 2 (2.10) 7‑6(4) 0‑6 6‑1 ---
8   8
22.04.2019 - 28.04.2019
Budapest (HUN) clay
1/2 Matteo Berrettini (Italy)  -  Laslo Djere (Serbia)
Win 2 (2.20) 6‑4 6‑2 ---
6   8
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
1/2 Petra Kvitova (Czech Republic)  -  Kiki Bertens (NED)
Win 1 (2.06) 7‑6(3) 3‑6 6‑1 +++
8   13
22.04.2019 - 28.04.2019
Barcelona (ESP) clay
1/2 Daniil Medvedev (Russia)  -  Kei Nishikori (Japan)
Win 2 (1.85) 6‑4 3‑6 7‑5 ---
5   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
1/4 James Ward (Great Britain)  -  Marcelo Arevalo (El Salvador)
Win 1 (1.81) 6‑3 6‑4 +++
10   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
1/4 Anett Kontaveit (Estonia)  -  Victoria Azarenka (Belarus)
Win 2 (1.94) 5‑7 7‑5 3‑0 ret. ---
12   8
1/4 Kiki Bertens (NED)  -  Angelique Kerber (Germany)
Win 2 (2.18) 6‑3 6‑4 ---
9   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Budapest (HUN) clay
1/4 Matteo Berrettini (Italy)  -  Pablo Cuevas (Uruguay)
Win 2 (2.44) 6‑3 1‑6 6‑3 ---
8   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Istanbul (TUR) clay
1/4 Barbora Strycova (Czech Republic)  -  Elena Rybakina (Russia)
Win 1 (1.77) 0‑6 7‑6(6) 6‑0 +++
7   11
22.04.2019 - 28.04.2019
Budapest (HUN) clay
1/4 Filip Krajinovic (Serbia)  -  Borna Coric (Croatia)
Win 1 (2.14) 6‑4 7‑5 +++
13   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
1/4 Oscar Otte (Germany)  -  Rudolf Molleker (Germany)
Win 1 (1.96) 6‑4 6‑4 +++
10   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
fourth Gonzalo Escobar (Ecuador)  -  Mohamed Safwat (Egypt)
Win 1 (1.89) 5‑7 6‑4 6‑3 +++
6   8
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
fourth Victoria Azarenka (Belarus)  -  Karolina Pliskova (Czech Republic)
Win 1 (2.28) 4‑6 6‑3 6‑4 +++
9   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Istanbul (TUR) clay
fourth Kristina Mladenovic (France)  -  Kateryna Kozlova (Ukraine)
Win 2 (1.95) 6‑1 6‑2 ---
7   9
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
fourth Oscar Otte (Germany)  -  Thomaz Bellucci (Brazil)
Win 2 (1.69) 4‑3 ret. ---
7   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Budapest (HUN) clay
fourth Matteo Berrettini (Italy)  -  Aljaz Bedene (Great Britain)
Win 2 (2.21) 7‑6(8) 6‑2 ---
16   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
fourth Norbert Gombos (Slovakia)  -  Kimmer Coppejans (Belgium)
Win 2 (1.67) 6‑4 7‑5 ---
8   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Barcelona (ESP) clay
third Christian Garin (Chile)  -  Denis Shapovalov (Canada)
Win 1 (1.72) 7‑5 6‑2 +++
11   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
third Mohamed Safwat (Egypt)  -  Borna Gojo (Croatia)
Win 2 (1.71) 6‑7(4) 6‑1 6‑4 ---
5   6
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
third Anastasia Pavlyuchenkova (Russia)  -  Julia Goerges (Germany)
Win 2 (1.89) 4‑6 6‑2 4‑0 ret. ---
6   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Barcelona (ESP) clay
third Grigor Dimitrov (Bulgaria)  -  Fernando Verdasco (Spain)
Win 2 (2.17) 6‑2 6‑7(4) 6‑3 ---
7   7
third Guido Pella (Argentina)  -  Karen Khachanov (Russia)
Win 1 (1.90) 6‑2 7‑6(4) +++
6   10
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
third Maximilian Marterer (Germany)  -  Gastao Elias (Portugal)
Win 2 (2.52) 6‑7(4) 6‑3 6‑3 ---
9   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Istanbul (TUR) clay
third Kateryna Kozlova (Ukraine)  -  Anastasia Potapova (Russia)
Win 1 (1.80) 6‑3 1‑0 ret. +++
6   5
third Ana Bogdan (Romania)  -  Kirsten Flipkens (Belgium)
Win 2 (1.95) 6‑1 1‑0 ret. ---
6   8
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
third Oscar Otte (Germany)  -  Bernabe Zapata Miralles (Spain)
Win 1 (2.02) 6‑1 6‑4 +++
6   5
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
second Lucas Gomez (Mexico)  -  Felipe Mantilla (Colombia)
Win 2 (2.05) 7‑6(5) 6‑4 ---
12   9
22.04.2019 - 28.04.2019
Tallahassee (USA) clay challenger
second Sandro Ehrat (Switzerland)  -  Aslan Karatsev (Russia)
Win 2 (1.56) 7‑6(5) 2‑6 6‑3 ---
5   7
22.04.2019 - 28.04.2019
Stuttgart (DEU) clay
third Andrea Petkovic (Germany)  -  Sara Sorribes Tormo (Spain)
Win 1 (1.90) 6‑3 6‑4 +++
9   8
22.04.2019 - 28.04.2019
Barcelona (ESP) clay
second Benoit Paire (France)  -  Juan Ignacio Londero (Argentina)
Win 2 (2.44) 7‑5 6‑2 ---
13   5
22.04.2019 - 28.04.2019
Leon (MEX) hard challenger
second Manuel Guinard (France)  -  Ante Pavic (Croatia)
Win 1 (1.94) 6‑4 6‑2 +++
6   10
22.04.2019 - 28.04.2019
Francavilla (ITA) clay challenger
second Matteo Viola (Italy)  -  Carlos Boluda-Purkiss (Spain)
Win 2 (2.12) 6‑3 6‑2 ---
6   5
15.04.2019 - 21.04.2019
SVK VS BRA - FC WGII - PO (SVK) clay
Viktoria Kuzmova (Slovakia)  -  Beatriz Haddad Maia (Brazil)
Win 2 (1.91) 6‑3 6‑3 ---
7   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Monte Carlo Masters (MCO) clay
1/4 Fabio Fognini (Italy)  -  Borna Coric (Croatia)
Win 1 (2.35) 1‑6 6‑3 6‑2 +++
7   6
15.04.2019 - 21.04.2019
LAT VS GER - FC WG - PO (LVA) ihard
Andrea Petkovic (Germany)  -  Jelena Ostapenko (Latvia)
Win 1 (2.37) 7‑5 6‑4 +++
6   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Tunis (TUN) clay challenger
1/4 Thomaz Bellucci (Brazil)  -  Attila Balazs (Hungary)
Win 1 (2.33) 6‑2 6‑2 +++
7   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Sarasota (USA) clay challenger
fourth Peter Polansky (Canada)  -  Jenson Brooksby (usa)
Win 2 (2.07) 6‑2 3‑6 7‑6(6) ---
6   7
fourth Paolo Lorenzi (Italy)  -  Noah Rubin (usa)
Win 1 (1.74) 2‑6 7‑6(4) 4‑1 ret. +++
6   7
15.04.2019 - 21.04.2019
Tunis (TUN) clay challenger
fourth Gian Marco Moroni (Italy)  -  Oscar Otte (Germany)
Win 2 (1.90) 6‑2 6‑3 ---
7   10
15.04.2019 - 21.04.2019
An-Ning (CHN) clay challenger
fourth Goncalo Oliveira (Portugal)  -  Jason Jung (usa)
Win 2 (1.75) 6‑3 7‑6(1) ---
6   6
fourth Nikola Milojevic (Serbia)  -  Andrej Martin (Slovakia)
Win 2 (1.68) 6‑1 6‑7(0) 6‑1 ---
7   7
15.04.2019 - 21.04.2019
Sarasota (USA) clay challenger
third Henri Laaksonen (Switzerland)  -  Santiago Giraldo (Colombia)
Win 2 (2.28) 6‑4 6‑4 ---
7   7
15.04.2019 - 21.04.2019
Tunis (TUN) clay challenger
third Viktor Troicki (Serbia)  -  Stefano Napolitano (Italy)
Win 1 (2.13) 7‑5 7‑6(4) +++
10   7
15.04.2019 - 21.04.2019
Monte Carlo Masters (MCO) clay
third Fabio Fognini (Italy)  -  Gilles Simon (France)
Win 2 (1.88) w/o ---
13   12
15.04.2019 - 21.04.2019
Tunis (TUN) clay challenger
third Daniel Gimeno-Traver (Spain)  -  Viktor Galovic (Croatia)
Win 1 (2.07) 7‑5 6‑1 +++
9   8
third Johan Sebastien Tatlot (France)  -  Facundo Bagnis (Argentina)
Win 2 (1.53) 6‑2 7‑6(1) ---
11   6
15.04.2019 - 21.04.2019
An-Ning (CHN) clay challenger
third Andrej Martin (Slovakia)  -  Dennis Novak (Austria)
Win 1 (2.01) 6‑1 6‑1 +++
10   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Sarasota (USA) clay challenger
third Tommy Paul (usa)  -  Gastao Elias (Portugal)
Win 2 (2.07) 6‑1 6‑2 ---
7   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Tunis (TUN) clay challenger
third Gian Marco Moroni (Italy)  -  Jurgen Zopp (Estonia)
Win 2 (2.03) 6‑4 6‑7(3) 6‑2 ---
7   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Monte Carlo Masters (MCO) clay
third Guido Pella (Argentina)  -  Marin Cilic (Croatia)
Win 2 (1.68) 6‑3 5‑7 6‑1 ---
8   8
15.04.2019 - 21.04.2019
An-Ning (CHN) clay challenger
third Goncalo Oliveira (Portugal)  -  Ze Zhang (China)
Win 2 (2.20) 7‑6(8) 6‑3 ---
6   6
08.04.2019 - 14.04.2019
Lugano (CHE) clay
third Veronika Kudermetova (Russia)  -  Jil TEICHMANN (Switzerland)
Win 2 (1.83) 6‑2 4‑6 7‑6(2) ---
9   10
08.04.2019 - 14.04.2019
Bogota (COL) clay
1/4 Astra Sharma (Australia)  -  Sara Errani (Italy)
Win 2 (2.20) 6‑1 7‑5 ---
5   5
15.04.2019 - 21.04.2019
Sarasota (USA) clay challenger
second Gastao Elias (Portugal)  -  Mikael Torpegaard (DEN)
Win 1 (2.25) 6‑2 6‑1 +++
6   6
15.04.2019 - 21.04.2019
Monte Carlo Masters (MCO) clay
second Fabio Fognini (Italy)  -  Andrey Rublev (Russia)
Win 1 (2.02) 4‑6 7‑5 6‑4 +++
10   12
second Marton Fucsovics (Hungary)  -  Nikoloz Basilashvili (Georgia)
Win 1 (1.84) 7‑5 3‑6 6‑1 +++
7   6
08.04.2019 - 14.04.2019
Taipei ihard challenger
Final Dennis Novak (Austria)  -  Sergiy Stakhovsky (Ukraine)
Win 2 (1.86) 6‑2 6‑4 ---
7   6
08.04.2019 - 14.04.2019
Bogota (COL) clay
1/2 Astra Sharma (Australia)  -  Lara Arruabarrena (Spain)
Win 1 (2.12) 7‑5 6‑1 +++
6   10
1/2 Amanda Anisimova (usa)  -  Beatriz Haddad Maia (Brazil)
Win 2 (2.30) 4‑6 7‑6(2) 6‑2 ---
7   7
08.04.2019 - 14.04.2019
Casablanca (MAR) clay
1/2 Pablo Andujar (Spain)  -  Gilles Simon (France)
Win 2 (1.86) 6‑1 6‑1 ---
6   7
08.04.2019 - 14.04.2019
Taipei ihard challenger
1/2 Sergiy Stakhovsky (Ukraine)  -  Go Soeda (Japan)
Win 2 (1.81) 7‑6(4) 7‑6(4) ---
7   8
08.04.2019 - 14.04.2019
Houston clay
1/4 Casper Ruud (Norway)  -  Marcel Granollers (Spain)
Win 2 (2.26) 6‑1 6‑0 ---
10   8
08.04.2019 - 14.04.2019
Barletta (ITA) clay challenger
1/4 Mohamed Safwat (Egypt)  -  Jacopo Berrettini (Italy)
Win 2 (2.41) 6‑1 6‑3 ---
7   7
08.04.2019 - 14.04.2019
Taipei ihard challenger
1/4 Dennis Novak (Austria)  -  Yuichi Sugita (Japan)
Win 2 (2.18) 7‑6(5) 6‑3 ---
8   7
1/4 Go Soeda (Japan)  -  Jason Jung (usa)
Win 1 (2.17) 7‑6(3) 6‑1 +++
9   8

Еще прогнозов...